Postup U19 do extraligy

Holky U19 v pátek a v neděli odehrály kvalifikaci o postup do extraligy.

V pátek porazily Ústí nad Labem rozdílem 12 bodů, kdy si náskok vybudovaly až ve druhé půlce zápasu. Ústí se dokázalo do zápasu vrátit a snížit bodový náskok, ale naše holky udržely nervy, soupeřkám nedovolily skóre překlopit, kdy vždy zvládly bodově znovu odskočit a dotáhnout zápas k vítěznému konci.

V sobotu si holky dopřály oddech a sledovaly zápas Ústí proti KP Brnu. Případná výhra Brna by holkám již zajistila postup do extraligy bez ohledu na jejich nedělní výkon. Nicméně tato situace nenastala a Ústí dokázalo zvítězit o 20 bodů.

V neděli tak měla naše děvčata vše ve svých rukách. Do zápasu se vstupovalo s tím, že k postupu holkám proti KP Brnu stačí i prohra o maximálně 3 body. Holky však neponechaly nic náhodě a od začátku chtěly ukázat svoji dominanci a celou kvalifikaci vyhrát – postoupit z 1.místa. O tom svědčí výsledek 1., 2. i 3. čtvrtiny zápasu – 18:8, 27:18, 44:30 v náš prospěch. Soupeřky se nevzdaly a dokázaly v poslední čtvrtině rozdíl snížit. Holky však nakonec zvítězily rozdílem 5 bodů a do hry se zapojila všechna děvčata, která byla na kvalifikaci přítomna.

Tímto holkám gratulujeme k postupu do extraligy a děkujeme za reprezentaci klubu. Doufáme, že výsledek a postup holky motivuje k tvrdé dřině a pravidelné účasti na trénincích, které jsou pro účast v extralize nezbytné.