SŠMH Brno – TJ OP Prostějov 71:53 (22:12, 33:25, 50:41)
Hodnocení začnu tím, že konečný výsledek neodráží skutečný průběh utkání. Závěr nám utekl jednak vlastními chybami (únava v nohách a především v hlavách), tak bohužel i chybami jednoho z rozhodčích, který neměl zrovna dobrý den. Pro orientaci neinformovaných připomenu, že na podzim jsme doma s tímto soupeřem prohráli 59:89 a to za Brno nenastoupily Beránková, Křivánková, Mainclová, Šoukalová a Holešinská, všechno vavříny ověnčené reprezentantky se zkušenostmi s nejvyšší ženské soutěže a také z mezinárodních utkání Euroligy žen. Takový kalibr měl dnes trenér domácích připraven na naše juniorky a kadetky, Eva dokonce ročník 1999.
Fotografie najdete ve fotogalerii a ještě v této fotogalerii.
Začátek přesně dle šablony, Brno s maximálním nasazením hlavních opor ničí naše holky, které nestíhají rychlé protiútoky, doskoky a v útoku tlačí vždy „do plných“. Stav 20:3 v čase 6:31 je deprimující, naštěstí jedna naše trojka zahání ostudu v podobě nuly na kontě. Navíc se nedaří trestné hody. Po prostřídání jmenovaných opor se dostáváme do hry a ještě do konce první čtvrtiny snižujeme na přijatelných 22:12.
Do druhé čtvrtiny posílají domácí sestavu z konce první čtvrtiny, jenomže naše „baby“ během 50 vteřin snižují na 22:16 a trenér domácích okamžitě střídá reprezentantku Slovenska a 2 reprezentantky Česka a posílá zpět repre starší kategorie. Tato léčba hned nezabírá a naše špatně trénované venkovanky snižují na 22:21 (od stavu 20:3 zajímavá šňůra 2:18), následně na 24:23. Do konce druhé čtvrtky nám domácí trošku odskočily, ale v poločase velmi pěkný stav 33:25. Sečteno a podtrženo, čtvrtinu jsme o 2 body vyhráli 11:13. Vzhledem k sestavě domácích vynikající dílčí úspěch.
Ve druhém poločase neponechávají domácí nic náhodě, posílají nejzkušenější sestavu a my očekáváme podobný uragán jako na začátku utkání. Jenomže občas platí, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a přestože čtvrtinu prohráváme 17:16, opět je to vzhledem k většinově nejsilnější sestavě Brna vynikající dílčí úspěch.
Nástup do poslední čtvrtiny na straně Brna opět v nejsilnější možné sestavě, na naší straně zkoušíme stejnou taktiku a posíláme také to nejsilnější, co na lavičce najdeme. Naše sestava začíná výborně, snižujeme na 52:47, ale od stavu 54:49 nám utkání protéká mezi prsty. Logicky narůstá únava, dopouštíme se hloupých chyb, bohužel únavu vykazuje i pan Baďura a tak náskok narůstá na konečných 18 bodů a kazí tím výborný dojem s opravdu dobré hry našich děvčat. Poslední čtvrtina skončila 21:8, celkově prohráváme 71:53. Ohlas od přímých účastníků na naši předvedenou hru bez ohledu na konečný výsledek: „No, zřejmě slušnej oddíl, no“.
Poučenému laikovi stačí pohled do statistiky na počet doskoků. Prohrát na doskoku 57:26 rozhodně není ostuda, na totální výškovou převahu nemáme a nikdy nebudeme mít protizbraň. Spíše poučeného překvapí, jak je možné při takovém rozdílu na doskoku prohrát pouze o 18 bodů (mohlo být i méně). Logicky jsme tedy museli být mnohem lepší v ostatních herních činnostech, abychom takový obrovský deficit něčím nahradili. Včera jsem chválil, tak dnes také vypíchnu především Terku a Míšu. Míša držela náš střelecký prapor dlouho vysoko vztyčený (střelba za 3 body 5/6) a Terka byla nejlepší na doskoku, ztratila jediný míč a naopak 3 získala, což znamenalo nejlepší efektivitu z našeho týmu. Pro Terku jediná rada – více odvahy, více sebevědomí, ale to už by z ní byla Superwoman. Tak to sebevědomí přidávat postupně a pomalu, aby to nedopadlo takto 🙂 .