7. místo na MČR U15 + fotografie

Na MČR holky U15 odjely ve čtvrtek, vzhledem k tomu, že je čekal v pátek již v 11 zápas v Lounech. V sestavě pro mistrovství našemu týmu chyběla hlavní rozehrávačka Sára Karásková, která má dlouhodobější zranění. Rovněž další důležitá hráčka Sára Součková se do hry vrátila teprve nedávno po déle trvajícím zranění.

V pátek holky odehrály první zápas na MČR proti Tygrům Praha. Pražský tým byl jasným favoritem, protože bez porážky vyhrál Extraligu skupiny A. Holky však podaly srdnatý výkon a první poločas dokázaly se soupeřkami držet krok. Ve 2. poločasu holky kvůli úzké rotaci již neměly dostatek sil a zápas tak prohrály rozdílem 24 bodů (79:55). Bodově se nejlépe zapsaly Vanesa Pospíšilová – 19 bodů, Zuzana Kytlicová – 18 bodů a Sára Součková – 10 bodů. Holky za zápas zaslouží pochvalu, jelikož se praly o každý míč a nic nevzdávaly. Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Zuzana Kytlicová. Prohrou byl náš tým U15 v sobotu zařazen do bojů o 5.-8. místo.

V sobotu na holky čekaly soupeřky ze Strakonic. Bohužel holky zažily jeden z nejsmolnějších zápasů sezóny. Přestože se snažily, tak jim do koše nic nepadalo a naše družstvo se celý zápas trápilo. Zápas držela se svými 22 body držela v zápase Zuzana Kytlicová a na doskoku Adéla Bednářová, která si jich připsala hned 15. Ani v tomto zápase se našim děvčatům nepodařilo vyhrát a o zmaru svědčí i konečné skóre 33:45. Nejspíše se zde však projevila únava z pátečního zápasu, kde holky nechaly spoustu energie. Nejlepší hráčkou zápasu se za své doskoky stala Adéla Bednářová. Smolným okamžikem ve druhém poločase utkání bylo zranění kotníku naší rozehrávačky Vanesy Pospíšilové.

V neděli se náš tým utkal o 7. místo proti Jičínu. Holky se musely ve hře vyrovnat se ztrátou svých hlavních 2 ústředních rozehrávaček (Sáry Karáskové a Vanesy Pospíšilové). Celý zápas se skóre přelívalo z jedné strany na druhou, přestože naše děvčata měla několikrát bodově hluché chvilky. Nakonec se však týmu U15 zdařilo zápas dotáhnout do vítězného konce a získat 7. místo na MČR. V posledním zápase se do hry zapojila všechna naše zdravá děvčata a každá do zápasu něco pozitivního přinesla. Střelecky se zapsala Sára Součková (20 bodů), Zuzana Kytlicová (17 bodů), Adéla Bednářová (13 bodů), Michaela Vitnerová (5 bodů), Zuzana Wlasáková (4 body) a Tereza Strbáčková (2 body). Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Sára Součková.

Nejlepší střelkyní celého MČR se po zásluze stala Zuzana Kytlicová, která ve třech zápasech vstřelila 57 bodů. Moc jí tímto gratulujeme k individuálnímu ocenění.

Přestože tým U15 vstupoval do sezóny s většími ambicemi, tak se mnoho holek potýkalo s vážnějším zraněním. I přesto holky nic nevzdaly a vybojovaly si účast na MČR. Získané 7. místo je tak třešničkou na dortu a holky tak nemusí být zklamané a ani se nemají za co stydět. Moc děkujeme za reprezentaci našeho klubu a věříme, že v dalších sezónách holky budou fit a ukáží svůj potenciál v plné sestavě a síle.