U15 – povinné vítězství nad Kladnem

TJ OP Prostějov – TJ Sokol Kladno  78:45  (14:12, 35:29, 52:34)

Nepříliš pohledné utkání bylo do poločasu vyrovnané díky bojovnosti hostujících hráček, třetí čtvrtina znamenala odskočení a ve čtvrté se již dohrávalo. Hlavním přínosem byla skutečnost, že si zahrály všechny holky.  Fotky ZDE.

Začátek utkání ukázal, jakou roli hraje koncentrace a nasazení. Naše bylo slabší než soupeřek a tak jsme velkou část první čtvrtiny prohrávali. Soupeřky běhaly do rychlých protiútoků a stíhaly se i dostatečně rychle vracet do obrany. Naštěstí byla jejich střelecká muška vychýlená a proto jsme malý náskok srovnali a v závěru přešli do vedení 14:12.

Druhá čtvrtina začala mnohem lépe, náskok jsme o několik bodů navýšili, ale další zbytečné ztráty a špatná obrana opět vrátily hráčky Kladna do zpět do hry. Naše útočná produktivita se sice zlepšila, ruku v ruce se však obrana zhoršila.  Na našich 21 bodů odpověděly soupeřky 17 body a stav v poločase byl velice vyrovnaný 35:29.

První útok hostů znamenal 2 body a snížení našeho náskoku na pouhé 4 body 35:31. Následovala však nejdůležitější část celého střetnutí. Zbytek čtvrtiny jsme vyhráli 17:3 a tím získali konečně uklidňující náskok  52:34.

Poslední čtvrtina byla pokračováním závěru třetí čtvrtiny. Do půlky poslední části jsme navýšili náskok šňůrou 21:4 na průběžných 73:38. Zbývající minuty již byly vyrovnané, poslední čtvrtku jsme vyhráli 26:11, celé utkání 78:45.