U15 – prohra v Hradci a vítězství v Trutnově

Sokol Hradec Králové – TJ OP Prostějov  70:60  (26:16, 48:31, 64:42)

KARA Trutnov – TJ OP Prostějov  52:127 (7:31, 20:62, 34:92)

Tato utkání byla poslední v extralize starších žákyň. Dle očekávání jsme na Hradec nestačili a v Trutnově jsme naopak měli situaci zjednodušenou, soupeř dohrával poslední utkání v oslabené sestavě a tak trošku z povinnosti. Proč tato utkání byla poslední? Protože karty tentokrát rozdával tým Slovanky a ten je rozdal v náš neprospěch. Bohužel i to ke sportu patří. Přejme Valosunu mnoho úspěchů na závěrečném turnaji MČR starších žákyň, Slovance nepřejeme raději vůbec nic. Vyrojily se samozřejmě různé zákulisní informace o situaci kolem tohoto utkání, ale možná až příští vývoj tyto informace třeba potvrdí nebo vyvrátí. Pro nás se však nic nemění na tom, že jsme obsadili konečné 7. místo v extralize a naše holky mohou být na tento výsledek hrdé. Fotky z utkání ZDE.

——————————————————————————————————

K sobotnímu utkání v Hradci jsme nastoupili po velmi dlouhé zápasové přestávce. V lize kadetek jsme se umístili na krásném a nečekaném 2. místě, výsledkem však byla dlouhá přestávka. Podle toho jsme také v Hradci utkání zahájili. Slabé tempo, zbytečné ztráty a náskok Hradce po několika minutách překročil 10 bodů. Se stejným rozdílem jsme také první čtvrtinu zakončili, a to stavem 26:16.

Druhá čtvrtina byla pokračováním první, zatímco soupeř trefoval z dálky i z nájezdů, často s faulem a proměněným trestným hodem, my jsme nedávali ani nájezdy a trestné hody byly lehce nad 50%. Rozdíl v poločase byl 17 bodů, ale nejhorší byl počet obdržených bodů, celých 48, to svědčí o slabé obraně. Čtvrtina 22:15, poločas 48:31.

Do druhého poločasu vyhlásil trenér jediný cíl, snížit náskok na 10 bodů. Výsledek byl spíše opačný, stále jsme špatně zakončovali, mírně se zlepšila obrana. Je otázkou, jestli to nebylo způsobeno tím, že trenér Hradce dal příležitost i lavičce a proto byla hra mnohem vyrovnanější. Čtvrtinu jsme prohráli 16:11, celkově po třech čtvrtinách 64:42.

V poslední části utkání již nebylo o co hrát a tak se na obou stranách pravidelně střídalo. Možná si holky uvědomili, jaký cíl vyhlásil trenér na začátku druhého poločasu, možná se trošku rozehráli, a tak po zlepšeném výkonu vyhráli poslední čtvrtinu 6:18 a celkově dosáhli na opticky solidní výsledek 70:60.

Vzhledem k tomu, že v závěru tohoto utkání již byl znám výsledek utkání Slovanky s Valosunem, znamenala tato porážka naše již téměř definitivní vyřazení z boje o závěrečný turnaj MČR starších žákyň. Utkání postupně upadající Aritmy s Valosunem bylo pouhou formalitou do celkové basketbalové mozaiky.

Střelkyně:

Konečná 12 b., Krejčířová 9 b., Neubauerová a Švécarová 8 b., Krátká a Kyselá 6 b., Handlová a Salajová 4 b., Fialová 2 b., Hochvaldová 1 b.

KARA Trutnov – TJ OP Prostějov 52:127 (7:31, 20:62, 34:92)

Do Trutnova jsme přijeli hrát pouze o vlastní čest a zkusit zakončit sezónu pěkným výkonem, a také aby na tomto utkání nezůstala pachuť nepostupu. Trutnov nám k tomuto cíli řádně napomohl, nastoupil v oslabené sestavě bez rozehrávačky a jistě i se slabší motivací.

První minuty utkání nenasvědčovaly nic o následujícím jednoduchém vývoji. Domácí hráčky šly do vedení 2:0, ale bylo to jediné jejich vedení v zápase. Několik našich prvních střel sice minulo cíl nebo se vykroutilo z obroučky, ale následující minuty byly jednoznačně v naší režii. Výsledek první čtvrtiny hovoří sám za sebe. Výsledek první čtvrtiny 7:31.

Protože jsme našim holkám zatajili nepříjemnou informaci o utkání Slovanky s Valosunem, bylo cílem trenéra odehrát povedené utkání, které zanechá v hlavě pěknou vzpomínku. Proto nezvolil taktické udržování výsledku, ale neustále burcoval holky k nasazení, vysokému tempu a k odvaze při zakončování. Druhá čtvrtina proto probíhala herně i výsledkově podobně jako první, vyhráli jsme ji 13:31, celkový stav v poločase 20:62.

Druhá půlka z naší strany opět s nasazením, všechny holky s chutí, všechny se snažily zapsat do střelecké listiny a všem se to také podařilo. Co udělá s hráčkou pohoda a dostatek sebevědomí (ve spojení s dostatečným náskokem) nám několikrát ukázala například Jana, která si dokázala nádhernou fintou „vyvěsit“ i zkušenou Michaelu Gaislerovou. Obrany si vzali předčasnou dovolenou a tak body přibývaly na obou stranách. Třetí čtvrtku jsme vyhráli 14:30, celkově 34:92.

Poslední čtvrtinu jsme zahájili atakem stobodové hranice, jejíž překonání nikdo ani moc neprožíval, jelikož byla dosažena již v čase 32:10, takže téměř 8 minut před konce. Obranu jsme již nadobro vypustili společně s domácími hráčkami, o čemž svědčí výsledek poslední části utkání 18:35 (ala NBA), celkově jsme dosáhli na vysoké vítězství 52:127. Dojem z celého utkání ozdobila Verča Kyselá krásným lucky shotem téměř z poloviny hřiště současně se závěrečnou sirénou.

Střelkyně:

Kyselá 25 b., Krátká 21 b., Konečná 18 b., Švécarová 13 b., Neubauerová 12 b., Salajová a Hochvaldová 9 b., Fialová 8 b., Dufková 6 b., Krejčířová 4 b., Handlová 2 b.

Obvyklé slovo k rozhodčím:

Obě utkání pískali velice mladí rozhodčí, obě utkání byla zvládnuta nadmíru dobře. V Hradci musela dvojice rozhodčích řešit po první čtvrtině svoji vlastní chybu (nebo spíše zanedbání), které ovšem vyřešili naprosto bezchybně. Nechali hráčku Hradce odložit spodní triko, které naprosto neodpovídalo pravidlům (černé triko s dlouhými rukávy do žlutých dresů). Možná pozdě, ale zcela správně.

V Trutnově to měli arbitři mnohem jednodušší, pískali však s přehledem a v naprosté pohodě. K trutnovské hale mám ovšem jednu zásadní a bohužel negativní připomínku. Chtěl jsem namíchat nápoj k utkání a ze všech kohoutků v hale (WC, sprchy, výlevka) tekla namísto studené vody, voda o tělesné teplotě, tzn. cca 37°C. Nezbylo než navštívit potraviny u haly a zakoupit neperlivou minerální vodu. Jinak hala zaslouží samozřejmě 1*.

Total Page Visits: 448 - Today Page Visits: 1