U15 – vítězství nad Sokolem Toužim

TJ OP Prostějov – TJ Sokol Toužim   100:45  (23:9, 49:24, 65:37)

Podobně jako včera, i dnes bylo povinností zvítězit. Soupeř nám to velmi usnadnil, přijel totiž toto utkání odehrát se šesti hráčkami a závěrečné 3 minuty dohrával v oslabení se čtyřmi hráčkami. To nám umožnilo dosáhnout v závěru pomocí taktických faulů „stovku“ a zvítězit 100:45. Fotky ZDE.

Symbolický začátek utkání, Hanka Gašicová, nikým nebráněná, střílí trojku a Toužim se ujímá vedení 0:3. Srovnáváme, ale další střela stejné hráčky a soupeřky vedou 3:5. Opět srovnáváme a následně jdeme do vedení, které postupně zvyšujeme až do konce utkání. V první čtvrtině jsme inkasovali 9 bodů, všechny dala právě Hanka Gašicová. My jsme naštěstí dali bodů více, takže jsme úvodní část utkání vyhráli 23:9.

Druhá čtvrtina byla pokračováním první, s tím rozdílem, že jsme soupeřkám dovolili dát 15 bodů, postupně se ke Gašicové přidaly i její spoluhráčky. Již v průběhu této části utkání se projevil omezený počet hostujících hráček. Přes pravidelné střídání je hra v šesti fyzicky velmi náročná a přechod do protiútoku v podání hostů postupně zpomaloval. Čtvrtinu jsme vyhráli 26:15, celkově byl v poločase stav 49:24.

Vzhledem k počtu hráček soupeře i vzhledem k průběžnému stavu bylo jasné, že zbytek utkání se bude dohrávat tzv. z povinnosti. Na soupeřkách bylo znát, že mají v nohách i včerejší utkání v Ostravě a dalších téměř 40 minut je nad síly každého hráče, nejen starších žákyň z Toužimi. Z naší strany to bohužel znamenalo velké polevení v jakémkoliv úsilí a tak jsme tuto čtvrtinu vyhráli „pouze“ 16:13, po třech čtvrtinách jsme vyhrávali 65:37.

Poklidně se vyvíjející poslední čtvrtka byla oživena nuceným odchodem hostující hráčky pro 5 osobních chyb, hosté přestávají střídat. Když v čase 36:53 usedla na lavičku z pátou osobní chybou již druhá hráčka Toužimy, došlo k nevídanému oživení již zvolna plynoucího a nudného utkání. Naše holky „ucítily“ ve vzduchu „stovku“ a začaly hrát, k čemuž je vyburcovala nevídaně oživlá lavička. Stav 87:43 a zbývající 3 minuty, to by neměl být problém. Ale jak už to bývá, spousta snahy přinesla jediné, spoustu chyb. Po sérii time outů soupeře a našich taktických faulů došlo k poslední akci hostů. 3 vteřiny před koncem za stavu 98:44 neproměňujeme nájezd a navíc padá námi tečovaný míč do autu. Hosté po TO rozehrávají z autu na naší polovině na hranici tříbodového oblouku. Snažíme se rychle faulovat, přesto časomíra ukrojí 2 vteřiny. Na tabuli svítí čas 00:01:20 a hráčka hostů hází trestné hody. První neproměňuje, druhý ano. Náš trenér již s útrpným úsměvem na rtech bere ještě TO a ordinuje vyhození z autu do střelecké pozice. Proti oslabenému soupeři by to snad neměl být problém, ale poslední minuty ukázaly, že realita bývá mnohem barvitější. Přesto se akce daří, Verča Kyselá se uvolňuje sama téměř pod koš a šoupákem zarovnává stav na 100:45.

Stejně jako včera i dnes si zahrály všechny holky a všechny se také zapsaly do tabulky střelců.