U15 – vybojované vítězství v Sadské

ŠBK P-H Sadská – TJ OP Prostějov 65:68 (22:17, 36:42, 50:54)

V Sadské jsme rozhodně nečekali jednoduché utkání. Domácí byly po včerejší těsné prohře zdravě nas..štvaní a prahli po našem skalpu. Téměř do konce druhé čtvrtiny se jim dařilo nás přehrávat. O výsledku nejen druhé čtvrtiny, ale zřejmě celého zápasu rozhodla naše šňůra 0:15 ze stavu 31:24 do stavu 31:39. Zbytek utkání byla skutečná bitva o každý míč, každý doskok a každý koš. Lítý boj přinášel spoustu chyb na obou stranách a občas z toho lezly oči z důlků i rozhodčím. Ti nakonec utkání zvládli a přispěli k zajímavému, dramatickému utkání s opravdovou taktickou zápletkou na závěr. Naše vítězství 65:68 bylo tentokrát skutečně vybojované. Fotky ZDE.

Začátek utkání byl vyrovnaný, ale od stavu 6:6 získali domácí náskok, který si drželi až do konce první čtvrtky. My jsme nehráli nijak oslnivě, ale drželi jsme s domácími krok. Kdyby se několik míčů doslova nevykroutilo z obroučky, byl by stav zcela vyrovnaný. Takto jsme po první části utkání prohrávali 22:17.

Druhá čtvrtina se nejprve odehrávala obdobně jako čtvrtina první, domácí vosy si udržovaly mírný náskok, který narostl až na 7 bodů do stavu 31:24. V tomto momentě se nám podařilo získat míč presingem a to vneslo do domácích řad trošku nervozity a nám naopak potřebnou dávku energie a hlavně sebedůvěry. V rychlém sledu jsme zatížili konto domácích dvanácti body a proto si paní Žánová, trenérka domácích, vyžádala time out. Přesto jsme naši bodovou šňůru natáhli až na 0:15, tzn. do stavu 31:39. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli 14:25, celkově jsme v poločase vedli 36:42.

Začátek druhé půle je vždy velice důležitý a nám se vydařil dle plánu. Navýšili jsme náskok na 10 bodů (36:46) a vypadalo to dobře. Jenže Sadské vosy nikdy nesloží zbraně v polovině zápasu a hned nás o tom přesvědčily. Rychle se dotáhly a odmítly naše naděje na získání pohodlného náskoku. Na našich děvčatech už také byly vidět známky fyzického vyčerpání. Snaha hrát vysunutou obranu stojí spoustu sil a zásoby nejsou nevyčerpatelné. Také proto jsme třetí čtvrtku prohráli 14:12. Celkový stav po třetí čtvrtině byl 50:54.

Čtvrtá čtvrtina snad ani nemohla být vyrovnanější. Náš náskok se pohyboval v rozmezí od + 1 bodu do + 6 bodů. Samozřejmě s blížícím se závěrem klesal. Naštěstí se soupeřkám nepodařilo vedení překlopit na svoji stranu a utkání dospělo do stavu 65:66 necelou minutu před koncem. Nevydařené útoky na obou stranách znamenaly trvání tohoto stavu ještě 30 vteřin před koncem. Taktický faul domácích a naše jedna proměněná šestka posunuly stav na 65:67. Domácí ale ztrácejí míč a my 11 vteřin před koncem rozehráváme (po TO) na polovině domácích. Další taktický faul domácích a opětovně jedna proměněná šestka znovu posunuje stav o jeden bod na 65:68. Domácí berou TO a 9 vteřin před koncem rozehrávají na naší polovině. V tomto okamžiku jsme měli pouhé 2 týmové osobní chyby a rozhodně jsme toho chtěli využít. Po vyhození uběhly sotva 2 vteřiny a Renča takticky fauluje. Zbývá stále 7 vteřin, ale my máme k dobru ještě jeden faul. Bohužel Renča, vědoma si této možnosti, nepřipustila možnost ke střelbě a faulovala zbytečně brzo, neuběhla snad ani 1 vteřina. To dávalo domácím šanci během více než šesti vteřin vstřelit trojku (případně and 1) a vyžádat si prodloužení. Naštěstí naše obrana přitlačila hráčku s míčem do pozice, z níž nemohla ani vystřelit, ani přihrát, a když už se jí konečně podařilo míč předat z ruky do ruky spoluhráčce, tak zazněl závěrečný hvizd a utkání bylo ukončeno. Čtvrtou čtvrtinu jsme sice opět prohráli, tentokrát 15:14, ale domů jsme si odvezli celkové vítězství 65:68.