U17 – druhé vítězství nad Slovankou „B“

TJ OP Prostějov – Basket Slovanka „B“  68:64 (8:10, 37:30, 52:45)

Dnešní utkání probíhalo zpočátku podobně jako včerejší, rozdílná byla druhá polovina. Nejprve jsme získali velmi slibný náskok 15 bodů, abychom o něj následně přišli. V závěru jsme pustili Slovanku dokonce do vedení. Naštěstí jsme nepodlehli nadšení soupeře, udrželi nervy na uzdě a zvítězili sice těsně, ale přece 68:64.

Začátek utkání nebyl tak dobrý jako včera, ale přesto jsme šli do vedení 6:2. Následoval první výpadek a soupeř převzal vedení 6:8. První čtvrtka byla zásluhou mizerné střelby velmi chudá na body, o čemž svědčí stav 8:10.

Druhá čtvrtina byla mnohem dívatelnější a projevilo se to i na skóre. To narůstalo o něco více na naší straně a postupně jsme přebírali kontrolu nad utkáním. Všichni jsme si mysleli, že soupeřkám dochází síly (připomínám, že hráli i dnes v sedmi) a že utkání již pohodlně dovedeme do vítězného konce. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli 29:20, celkově jsme v poločase vedli 37:30.

Nástup do druhé půle potvrdil naše předpoklady a holky postupně zvýšili náš náskok na zdánlivě pohodlných 15 bodů za stavu 50:35. Jenže platí to, co nedávno napsal trenér OSK, nikdo nemá mít nikdy nic za definitivní a měli jsme se o tom přesvědčit i my. Již na konci třetí čtvrtky jsme dopustili vlastními chybami a nedůslednou obranou několik jednoduchých košů hostů a to jakoby vlilo soupeřkám do žil čerstvou krev. Najednou byly všude, bránily, doskakovaly, útočily, střílely a dařilo se jim. Čtvrtinu jsme zremizovali 15:15, celkově jsme stále vedli o sedm bodů 52:45, ale soupeř byl zpět ve hře.

V průběhu poslední čtvrtky vstřelily, jak už to bývá i několik trojek, a náš náskok se pomalu rozplýval jako pára nad varnou konvicí. Koš soupeře byl pro nás najednou jako zakletý, nedávali jsme ani šoupáky, ani nájezdy, míč nám vypadával z rukou, přihrávky byly najednou pomalé, nepřesné, zkrátka nedařilo se vůbec nic. Nadšeně hrající, byť jistě unavené, hráčky Slovanky ukázaly co je to bojovnost a snaha v basketbale. Přibližně 3 minuty před koncem šly do vedení a náš trenér musel v time outu něco vymyslet. Pravděpodobně vymyslel něco fungujícího, neboť naše holky se uklidnily a vzaly si vedení zpět na svou stranu. Čtvrtinu jsme bohužel prohráli 16:19, ale na celkové vítězství 68:64 to naštěstí stačilo.

V play off dorostenecké ligy vedeme 2:0, ale následují 2 utkání v Praze, kde očekáváme silnější sestavu domácích. Alespoň to trenér hostů všem sliboval. Jaká je motivace klubu, který již extraligu hraje? Nebudeme nad tím přemýšlet. Nám nezbývá než bojovat a snažit se ještě jedno utkání vyhrát.