U17 – vítězství nad Slovankou „B“

TJ OP Prostějov – Basket Slovanka „B“  69:58 (21:16, 32:33, 52:45)

V play-off dorostenecké ligy byl naším dnešním soupeřem tým Basket Slovanka „B“. Přestože hosté přivezli pouhých 7 hráček, nebylo to vůbec jednoduché utkání. Po našem dobrém začátku jsme nechali soupeřky převzít iniciativu a až ve třetí čtvrtině soupeřky přeskočili a šli do vedení, které jsme postupně navýšili na 11 bodů konečným stavem 69:58.

Začátek utkání byl výborný, vedli jsme 7:0 a po chvilce zaváhání (7:4) jsme vedli dokonce 15:4. Prostřídání, uspokojení, polevení v obraně a na ukazateli svítí stav 15:16. Soupeř byl zpět v utkání a začínalo se od začátku. První čtvrtku jsme vyhráli 21:16, ale více elánu projevovali soupeřky.

Druhá čtvrtina opět znamenala změnu ve vedení, protože soupeř nejenže rychle vyrovnal, ale přešel do několikabodového náskoku. Předvedli jsme také několik žákovských ztrát a soupeř vedl o 4 body 22:26. Tato čtvrtina přinesla velmi málo bodů, nebylo to však zásluhou výborné obrany, ale spíše zásluhou nepřesné mušky na obou stranách palubovky. Druhou čtvrtinu vyhrála Slovanka „B“ 11:7 a celkově se ujala vedení 32:33.

V průběhu třetí čtvrtiny se samozřejmě začala projevovat nižší rotace soupeře, nejen díky únavě, ale také na množství faulů. Na straně hostů přibývaly fauly rychleji než na naší. Snaha vyhnout se vyfaulování, určitě i fyzická únava hostů dopřáli našim holkám více prostoru a proto jsme třetí čtvrtku vyhráli 20:12 a celkově se ujali slibného vedení 52:45.

Poslední čtvrtina byla ve znamení snahy Slovanky o zvrat, výsledkem bylo snížení našeho náskoku a s tím neustávající obava o výsledek. Neustále vyrovnaný stav skutečně nevyvolával klid a spokojenost. Důležitým momentem pro vývoj utkání bylo nucené střídání stěžejní rozehrávačky Slovanky, která si asi 2 minuty před koncem udělala pátou osobní chybu. Čtvrtinu jsme nakonec vyhráli 17:12, celkově jsme utkání dovedli do vítězného konce 69:58.