U15 – prohra se Slovankou

TJ OP Prostějov – Basket Slovanka 67:74 (21:16, 36:32, 49:49)

Včera jsem záměrně nekomentoval počínání rozhodčích. Dal jsem jim možnost napravit si reputaci ze včerejšího utkání. Udělal jsem chybu, utkání bylo náročnější, vyrovnanější a naplno odhalilo neschopnost paní Herjecké a především slečny Sanetříkové pískat cokoliv nad kategorie mini. Přesto všechno jsme se Slovanky drželi až do stavu 67:67 v závěru, který jsme museli hrát vabank. Taktické faulování, snaha přejít rychle do protiútoku a vystřelit se nepovedla a proto jsme prohráli 67:74. Fotky ZDE.

Začátek utkání byl vynikající, Slovanka pravděpodobně předpokládala jednoduchý průběh a působila zpočátku docela zaskočeně. Naše holky běhaly, doskakovaly a přesně zakončovaly. Dostali jsme se až do pěkného náskoku 20:8. Hned po našem počátečním náporu se začaly ukazovat dámy v černých kalhotách. Nepřesné výroky, žádný cit pro hru, absolutní absence posuzování pravidla tří vteřin dostali velice rychle Slovanku zpět do hry. Čtvrtinu jsme vyhráli 21:16.

Nástup do druhé čtvrtky byl už v režii hráček Slovanky, které rychle srovnaly, a šli do vedení. Od tohoto okamžiku bylo utkání velmi vyrovnané a rozhodovaly, jak už to v tomto sportu bývá, maličkosti. O vlivu rozhodčích a jejich odbornosti napíšu samostatnou úvahu, nebudu zaplevelovat popis utkání. Slovanka naplno využívala výškové a hmotnostní převahy, my jsme využívali dobrý pohyb a individuální výkony. Čtvrtinu jsme prohráli 15:16, celkově jsme stále vyhrávali 36:32.

Třetí čtvrtina byla již fyzicky vyčerpávajícím bojem se vším, co k basketbalu starších žákyň na nejvyšší úrovni patří. Slovanka disponovala stále vynikající rozehrou v podání Laury Plačkové a nekompromisní fyzickou hrou Terezky Šípové pod košem. Předností Slovanky bylo zapojení širšího okruhu hráček včetně bodového přínosu. Na naší straně se dnes u některých hráček projevil zbytečný respekt k favoritovi, který jim svazoval ruce při jednoduchém zakončení i při samostatných nájezdech. Škoda, bylo to zbytečné, je třeba hrát sebevědomě a ne ustrašeně. Tuto část utkání jsme opět prohráli, tentokrát 13:17, celkově bylo srovnáno na 49:49.

Poslední čtvrtina znamenala vlastně začátek od nuly. Po celou čtvrtinu byl stav velmi vyrovnaný, družstva se střídala ve vedení a rozdíl byl stále minimální. V samotném závěru po opětovné chybě slečny Lenky Nepískám Sanetříkové při jasném prorážení Šípové (měla již 4 OCH) znamenalo vedení Slovanky o 2 body a my jsme museli dotahovat. Nezbývalo než hrát vabank a to se tentokrát vůbec nepodařilo. Dostali jsme dalších 5 bodů a odešli poraženi 67:74.

Přes to všechno je třeba naše holky pochválit za urputný a snaživý výkon, který při lepší konstelaci hvězd (ach ty ženy rozhodčí) mohl vést k vítězství nad favoritem. Holky díky!!!