U15 – vítězství nad Aritmou Praha

TJ OP Prostějov – Aritma Praha 72:55 (15:20, 36:33, 54:47)

Náš dnešní soupeř přijel ve velmi oslabené sestavě, počet hráček 8 celkem. Nakonec z toho bylo „One girl show“ v podání Veroniky Aulichové, která nám dala 25 bodů. Možná vidina snadného vítězství nad  oslabeným soupeřem, možná krásné počasí nebo erupce na Slunci znamenaly z naší strany chladný výkon bez agresivity a nasazení. Začátek znamenal vedení soupeře, které jsme pomalinku otáčeli, ale definitivně rozhodl přelom mezi třetí a čtvrtou čtvrtinou, kdy jsme konečně natáhli náskok přes 10 bodů. Přes sympatickou snahu Aritmy ještě utkání zdramatizovat jsme utkání dovedli k vítězství 72:55. Fotky ZDE.

Začátek byl ve znamení nepřesností na obou stranách, první se osmělily hráčky Aritmy, které brzy pochopily, že není třeba se zbytečně bát a začaly nás přehrávat. Prvotní náskok hostů jsme ještě zachytili, ale konec čtvrtiny byl opět pod kontrolou hostů. Čtvrtinu jsme prohráli 15:20 a naše hra nebyla ani pohledná, ani efektivní. Neproměňování „šoupáků“ a nájezdů se nás drželo až do konce utkání.

V druhé čtvrtině jsme hned ukázali kdo je na domácí palubovce doma a přešli jsme do vedení 21:20. Následovalo ale další přetahování, trvající po celý zbytek čtvrtiny. Největší problém nám dělala již zmíněná Veronika Aulichová, která sice nevynikala výjimečnou rychlostí nebo technikou, ale její nízký driblink a odvaha byly pro naše bránící hráčky často neřešitelné. Proto bylo naše vítězství ve druhé čtvrtině poměrně skromné (21:13), celkově jsme v poločase vedli 36:33.

Vzhledem k celkovému počtu hostujících hráček jsme samozřejmě očekávali jejich postupné fyzické vyčerpání a naši herní převahu. Unavené tváře našich děvčat navracejících se do obrany při rychlém protiútoku soupeře však svědčily o opaku. Přesto jsme častějším střídáním a občas povedeným tlakem v obraně získávali postupně dlouho očekávanou převahu a třetí čtvrtku jsme sice vyhráli 18:14, ale celkově to pořád bylo otevřené utkání, stav 54:47 rozhodně neznamenal, že je rozhodnuto.

Vstup do poslední čtvrtiny však znamenal několik slepených košů, navýšení náskoku nad 10 bodů a přestože se Aritma rozhodně nechtěla vzdát, bylo o našem vítězství rozhodnuto již v polovině čtvrté čtvrtiny. Utkání jsme dohráli v podobném tempu jako jsme ho začali, na konci to však nikomu nevadilo. Čtvrtinu jsme vyhráli 18:8 a celkově jsme se doslova dopotáceli k vítězství 72:55. Splněno, odškrtnuto, ale k dívání to moc nebylo. I taková utkání bývají, důležité jsou samozřejmě 2 body do tabulky.