U17 – prohra v Ostravě

SBŠ Ostrava „B“ : TJ OP Prostějov 74:69 (19:17, 39:31, 56:50)

Špatný začátek, špatný konec. Na začátku jsme zaspali a prohrávali o více než 10 bodů. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se vzchopili a na chviličku šli do vedení, ale v poločase to bylo opět o 8 bodů pro domácí. Celou druhou půlku jsme stále prohrávali o cca 10 bodů a přestože jsme se v závěru přiblížili na 3 body, otočit výsledek jsme již nedokázali. Ostrava, vědoma si své totální výškové převahy, použila v druhé půlce zónu. Bohužel naše střelba z dálky byla mizerná a to společně s velkým množstvím ztrát a naprostou převahou soupeře na obranném i útočném doskoku rozhodlo o naší porážce 74:69. Fotky ZDE.

S Ostravou nikdy nevíte, proti komu budete hrát. Také v dnešním utkání jsme netušili, kdo nastoupí. Z devíti hráček Ostravy minimálně 7 bylo vyšších než naše nejvyšší Zuzka. Zbylé 2 byly jen trošku menší. Tato skutečnost pro nás není zas takovým překvapením, zvláště v kadetkách je náš tým asi nejmenší. Několik hráček Ostravy je i na soupisce „A“ týmu, který hraje extraligu kadetek. Kvantita, tzn. fyzická převaha, byla na straně domácích. Nezbývalo, než útočit kvalitou.

Do utkání jsme vstoupili velmi nervózně, nesoustředěně, náš výkon byl stejně studený jako místní tělocvična. Holky se mohli zahřát, diváci trpěli chladem. Velmi rychlé a jednoduché koše domácích znamenali průběžný stav 8:2, 16:6 a naše obrana fungovala jako „průchoďák“. V útoku jsme se dopouštěli zbytečných ztrát, jakobychom nechápali, že vyšší hráčka má i delší ruce a tak jsme jim nabíjeli do rychlých brejků. Time out trenéra znamenal zlepšení a do konce čtvrtiny jsme téměř srovnali na 19:17.

Úvod druhé čtvrtky byl mnohem lepší, rychlá hra a pozornější obrana nám pomohli převzít vedení 19:21, které ale trvalo pouze několik vteřin. Domácí rychle otočili zpátky a do konce čtvrtiny získali vedení o 8 bodů. Čtvrtinu jsme prohráli 20:14, celkově byl stav v poločase 39:31 pro domácí.

Třetí čtvrtina by se dala nazvat „STATUS QUO“, domácí neustále udržovali okolo deseti bodů a nám se stále nedařilo najít recept jak přehrát soupeře. Když už to vypadalo, že náš způsob hry začíná slavit úspěch, nasadil trenér domácích v obraně zónu a uspěl. Vzali jsme si okamžitě time out, ale holky nejsou na tento způsob obrany zvyklé a navíc nedokázaly plnit pokyny trenéra. Snažily se často střílet z dálky, bohužel dnešní úspěšnost jen tak tak překonala nulu.  Nakonec Moničina střela v poslední vteřině třetí čtvrtiny znamenala, že jsme čtvrtku vyhráli 17:19 a celkově prohrávali 56:50. Takže přesněji „STATUS QUO + 2“.

Poslední čtvrtka byla jako na houpačce. Nejprve jsme se přiblížili na 4 body, abychom následně propadli v obraně a dostali se do mínus 12 bodů. Tři minuty před konce jsme prohrávali o 10 bodů (67:57) a naše akcie pomalu ztrácely hodnotu. Přesto jsme ještě snížili na 72:69, ale soupeř dvěma šestkami ze čtyř pokusů upravil na konečných 74:69. Poslední část jsme sice těsně vyhráli 18:19, ale celkové vítězství patřilo Ostravě.

V dnešním utkání se ukázalo, že neumíme doskakovat proti jednoznačné výškové převaze. Snažíme se s vyšší soupeřkou skákat za míčem, zajímá nás míč a ne soupeřka, nehrajeme pozičně a to v dnešním utkání znamenalo mnoho druhých šancí pro domácí. Velmi často jsme ubránili první ohrožení koše, ale po jejich nevydařené střele nebo nahození jsme nedoskočili a soupeř nás trestal.

Abychom pouze nekritizovali, byli jsme oslabeni o některé důležité hráčky (Terka, Verča, Renča) a přesto jsme se drželi až do konce a neustále jsme o vítězství bojovali. To je určitě velmi pozitivní a zaslouží si to naše uznání.