U 14 KARA Trutnov – TJ OP Prostějov 52:42 (16:5,26:17,39:32)

Trutnov – nedělní pohoda bez sladké odměny.

Nedělní utkání proti Trutnovu bylo již jen odměnou za včerejší výkon proti Hradci. Děvčatům již o nic nešlo a to ani ze strany soupeřek. To ale neznamenalo, že by domácí chtěly po sobotní prohře s Valosunem odevzdat body dalšímu ze soupeřů. Nastoupily v plné parádě a s pocitem hladkého vítězství. Aspoň ze strany některých domácích rodičů jsme byli bráni za zahnojené vidláky, kteří snad ani netuší ,co je to basketbalový míč. Takže stejně jako v Hradci i v této basketbalové baště se najdou rodiče, kteří asi neznají základní pravidla slušného chování.

Samotné utkání začalo z obou stran poněkud nervózně a rozpačitě a chvíli to již vypadalo, že to dnes bude spíš fotbalový či hokejový výsledek. Po asi čtyřech minutách hry se konečně prosadily domácí hráčky a skóre začalo postupně narůstat. Na našich děvčatech bylo vidět, že spánku v noci moc nedaly a tak se dostaly domácí do vedení 16:5 po první čtvrtině. Ve druhé čtvrtce jsme trochu přidali a srovnali obraz hry. Poločasový výsledek 26:17 byl stále hratelný a to i přes to, že náš trenér nechal zahrát všechna děvčata.

Po přestávce, kdy jsme se snažili holky probrat a nahecovat na druhou polovinu utkání, se obraz hry z naší strany ještě o něco vylepšil a domácí diváci najednou přestali se svými „oduševnělými“ poznámkami stran našich hráček. Třetí čtvrtina skončila 39:32 pro domácí a nás čekal závěr utkání. Tam jsme ještě trochu přidali plyn a v jednu chvíli jsme dotáhli na rozdíl tří bodů, ale domácí již obrat nepřipustili. Zvlášť poté, co náš trenér vyměnil celou pětku a utkání se poté již jen dohrávalo.

Naším cílem dnes nebylo hrát celou dobu s těmi nejlepšími, ale dát hodně minut i ostatním hráčkám. To se myslím podařilo a holky rozhodně nezklamaly.

Poslední čtyři utkání znamenaly z naší strany výrazně větší bojovnost, která s sebou přináší i úspěchy v podobě dobrých výsledků. Stále je co zlepšovat, ale od víkendu v Brně a ve Žďáru se náš obraz hry výrazně zlepšil.