U17 – vítězství ve Frýdku a celkově 2. místo

BK Frýdek-Místek – TJ OP Prostějov  62:101 (20:24, 36:53, 52:76)

Výrazné vítězství nad čtvrtým týmem soutěže nám zajistilo celkové druhé místo po základní části skupiny B dorostenecké ligy. Po včerejším chladném výkonu byl dnešní herní projev našich holek z úplně jiného soudku. Hráli s chutí, nebojácně a to se částečně projevilo již ve druhé čtvrtině a naplno na začátku druhého poločasu, kdy jsme první 4 minuty vyhráli 2:15 a tím definitivně zlomili snahu domácích zvítězit v tomto utkání. Nečekanou „STOVKU“ překonala 10 vteřin před koncem Terka, která nám ve včerejším utkání chyběla.  Fotky ZDE.

Dnešní utkání rozhodovalo o našem konečném umístění v soutěži kadetek. Při předpokládaném vítězství Žďáru doma nad Havířovem, by naše prohra v tomto utkání znamenala konečné třetí místo, naopak vítězství by zaručovalo místo druhé. Po prohře v Ostravě jsme nečekali nic jednoduchého, a proto jsme byli rádi, že Terka přijela z hor a pomohla. Do utkání jsme vletěli s chutí a hned se ujali vedení, které jsme už nepustili. Počátek byl samozřejmě velmi vyrovnaný, my jsme zakončovali spíše z rychlých brejků a nájezdů, soupeřky využívaly vysoké podkošové hráčky a koše dávaly především zblízka. Oba týmy se snažily hrát rychle, a proto padalo docela dost košů. Domácí hráčky řešily problémy v obraně dost často faulem, díky tomu jsme stříleli hodně trestných hodů se slušnou úspěšností. První čtvrtinu jsme vyhráli 20:24.

Druhá čtvrtina začala v podobném tempu jako první, koš za koš a náš náskok se stále pohyboval mezi dvěma až čtyřmi body. Problémy s fauly u stěžejní podkošové hráčky domácích a následné prostřídání nám pomohlo k odskočení a do konce první půlky jsme získali krásný náskok 17 bodů. Frýdek zkusil chvilku bránit v zóně, ale velmi rychle se vrátil k osobce. Čtvrtinu jsme vyhráli 16:29 a celkově jsme vyhrávali 36:53.

Nástup do druhého poločasu mohl rozhodnout, jestli se domácí tým ještě vrátí do utkání a pokusí se o zvrat. Proto náš trenér upozornil holky, že tato část utkání vyžaduje soustředění a co největší nasazení. Ani jsme nečekali, že to holky vezmou tak vážně. Soupeře jsme dobře přitlačili v obraně a díky tomu jsme mohli přecházet do rychlých protiútoků nebo alespoň do rozhozené obrany domácích. Šňůra 2:15 za 4 minuty a 25 vteřin znamenala stav 38:68 a jistotu 30-ti bodového náskoku. Po prostřídání jsme sice udělali několik hloupých ztrát a rychlou minišňůru soupeřek 8:0, ale na konci čtvrtiny, kterou jsme vyhráli 16:23, jsme vedli s náskokem 24 bodů 52:76.

Poslední část utkání vyžadovala z naší strany zachování soustředění, přestože průběžný stav skýtal naději na jasné vítězství. Tým Frýdku je velmi kvalitní (průběžné 4. místo v tabulce), složený především z hráček ročníku 1996, posílený o několik děvčat z Příboru. Díky poctivému přístupu a nasazení jsme i přes snahu některých domácích hráček výsledek dotáhli k dílčímu vítězství ve čtvrté čtvrtině 10:25 a celkovému vítězství 62:101.

Střelkyně:

Krátká 29 b., Neubauerová 17 b., Chytilová 14 b., Krejčířová 10 b., M. Tilšarová a Konečná 8 b., Kyselá 6 b., Salajová 4 b., Handlová 3 b., Zatloukalová 2 b.

Total Page Visits: 535 - Today Page Visits: 1

One thought on “U17 – vítězství ve Frýdku a celkově 2. místo

1. Vítězství těší,ale na druhu stranu,proč tým BK,který v sobotu vzdoroval OSK,který byl v plne síle a prohral jen o 12bodů si v neděli necha nadělit 100 ???????????